نتیجه تصویری برای غذاهای سنتی تبریز، از انواع آش با کوفته

مشهورترین غذای تبریزی، کوفته ی این شهر است که طعم بسیار لذیذی دارد. در گذشته برای تهیه ی کوفته، گوشت را در هاون سنگی می کوبیدند و سپس سبزیجات و لپه را به آن اضافه می کردند. اما امروزه بیشتر از گوشت چرخ کرده برای تهیه ی این غذا استفاده می کنند. در آخر هم گردو، آلو، پیاز سرخ شده، زرشک و بعضی ها هم تخم مرغ داخل آن می گذارند و در سسی که از رب گوجه فرنگی و آب و زعفران تهیه شده، می پزند. معمولا کوفته ها را با پیاز سرخ شده، زرشک و گردو تزئین کرده و نوش جان می کنند.

طرز تهیه کوفته تبریزی:

مرحله اول:

ابتدا برای تهیه سس کوفته درون قابلمه آب، پیاز داغ، رب گوجه فرنگی، کمی ادویه، دارچین، زعفران، گل سرخ، کمی مرزه و تره خرد شده بریزید و بگذارید جوش بیاید. سپس حرارت را کم کنید.

مرحله دوم:

لپه ها را از شب قبل خیس دهید، لپه ها را بپزید و با آب سرد آبکشی کنید. برنج را نیز بپزید و آبکشی نمائید.

مرحله سوم:

لپه ها و برنج را به همراه 1 پیاز کوچک و نصف گوشت چرخ کنید. سپس تخم مرغ ها و نصف دیگر گوشت را به همراه سبزی کوفته، آرد نخودچی، نمک، فلفل و دارچین به مواد اضافه کنید و خوب مخلوط کنید یا ورز دهید (مانند مایه کباب کوبیده).

مرحله چهارم:

درون کاسه ای یک پارچه توری بیندازید. سپس مقداری از مایه کوفته بردارید ، کمی ورز دهید و داخل کاسه روی توری بریزید و داخل آن یک عددتخم مرغ پخته، کمی پیازداغ، چند عدد آلو و کمی مغز گرد و زرشک بریزید. روی آن مقداری دیگر از مواد کوفته بریزید سپس با جمع کردن توری خوب گردش کنید تا به صورت یک توپ در آید.

مرحله پنجم:

به هر تعداد که میخواهید کوفته درست کنید (اندازه کوفته ها بستگی به سلیقه خودتان دارد)، پس از اتمام کار آرام آرام کوفته ها را در سسی که از قبل آماده کرده اید قرار دهید (دقت کنید که در زمان قرار دادن کوفته ها سس نباید بجوشد. میتوانید کوفته ها را با توری داخل سس قرار دهید).

مرحله ششم:

پس از قرار دادن کوفته ها اجازه دهید تا کمی خودشان را بگیرند و سفت شوند. سپس میتوانید کمی کوفته ها را بچرخانید تا آب و روغن به تمام نقاط کوفته برسد.

مرحله هفتم:

1 تا 2 ساعت برای پخت کوفته ها زمان لازم است. پس از این زمان کمی شعله را بیشتر کنید تا آب کوفته ها غلیظ تر شود. میتوانید داخل آب کوفته حدود 2 قاشق آرد نخودچی که با کمی روغن تفت داده شده است بریزید تا غلظت بیشتری داشته باشد. پس از آماده شده کوفته ها اجازه دهید کمی سرد شوند سپس آب کوفته را به ظرف سرو اضافه کنید.کوفته تبریزی خوشمزهشما آماده است.

نکته ها:

- سبزی کوفته مخلوطی ازجعفری + گشنیز + مرزه + ترخون + نعناعاست.

- بهتر است برای کوفته از گوشت مخلوط گوسفند و گوساله استفاده کنید.

- آب کوفته نباید در زمان ریختن کوفته ها در حال جوش باشد چون کوفته ها از هم میپاشد. تا زمانی که کوفته ها سفت نشدند نباید آب بجوشد بلکه باید ریزجوش بزند.

- لازم است باید برای جلوگیری از ترک خوردن کوفته تمام مواد خوب ورز داده شوند.

خورش هویج

خورش هویج یکی از غذاهای بسیار پرطرفدار میان تبریزی ها است، اما شاید هر کسی طعم آن را دوست نداشته باشد. برای تهیه ی این خورش، هویج ها را کبریتی خرد می کنند و با کمی روغن سرخ کرده و به آن نمک می افزایند. سپس مرغ یاگوشت را با آب، پیاز تفت داده شده و رب گوجه فرنگی می پزند یا سرخ می کنند و برای دادن عطر و طعمی بهتر، هم به گوشت و هم به هویج ها زعفران اضافه می کنند.در نهایت آلو را به مرغ یا گوشت خود اضافه کرده و می گذارند تا کامل بپزد. در پایان آب لیمو ترش را به هویج اضافه می کنند تا طعم شیرین نداشته باشد.

download.jpg

طرز تهیهخورشهویجتبریزی

قابلمه ای را روی حرارت قرار دهید و مقداری روغن داخلش بریزید و گوشت را به همراهپیازسرخ شده داخل روغن تفت دهید. وقتی رنگ گوشت تغییر کرد به آن 2 تا 3 لیوان اب اضافه کنید تا بپزد.

در این فاصله ، هویج را بشویید و لایه نازکی از آن را پوست بگیرید و به صورت ورقه ورقه خلالی کنید.

سپس در مقداری روغن تفت دهید. آلو را با هویج سرخ شده به قابلمه گوشت اضافه کنید تا همه مواد با هم بپزند.

در آخر پخت خورشت ،زعفرانرا به همراه مقداری شکر و نمک به خورشت اضافه کنید.

وقتی خورشت کاملا جا افتاد از روی حرارت بردارید. اگر دوست داشته باشید خورش ترش مزه باشد مقداری آبلیمو به آن اضافه کنید.

کوکوی لوبیا سبز

کوکوی لوبیا سبز یکی از قدیمی ترین کوکوهایی است که مردم تبریز اکثرا در مهمانی ها و مراسم افطاری ماه رمضان طبخ می کنند. به عنوان یک تبریزی به شما پیشنهاد می کنم کهیا خودتان این کوکوی خوشمزه را بپزید، یا مهمان یک خانواده ی تبریزی شوید تا طعم بی نظیر آن را بچشید. برای تهیه ی این کوکو به لوبیا سبز، گوشت چرخ کرده، سیب زمینی، هویج، پیاز، تخم مرغ و زعفران نیاز دارید. برای تزئین آن هم از زرشک استفاده می کنند.

طرز تهیه کوکوی فوق العاده خوشمزه لوبیاسبز:

اقدام به پخت لوبیا و هویجی که خرد کرده اید بکنید و آن ها در کنار هم بپزید تا اینکه آب آن ها به صورت کامل رو به خشکی برود.

پس از اینکه این کار را انجام دادید در مرحله بعدی سیب زمینی را سرخ کرده و در همان هنگامپیازها را نیز جدا از آن شروع به سرخ کردنشان کنید.

گوشت تان را به پیاز که سرخ شده است محلق کنید و چند شعله را کمتر کنید تا گوشت آرام بپزد.

مرحله بعدی نوبت آن است که تخم مرغ را شکانده و آن را به داخلی ظرفی که از قبل آماده کرده اید بیندازید که باید درون این ظرف نیز هویج و لوبیا را هم اضافه بفرمایید و پس از اضافه کردن آن ها نوبت به گوشت و سیب زمینی می رسد که باید اضافه نمود.

مواد کوکو را با اضافه کردنزرشکبه هم بزنید تا به خوبی مخلوط شوند و بعد از اینکه به صورت کامل و خوب مخلوط نمودید مواد به دست آمده را بر روی حرارت مناسب سرخ نمایید

دویماج

دویماج غذایی است که تبریزی ها در وعده ی صبحانه یا عصرانه میل می کنند. البته شهرها و استان های دیگر هم از این غذا درست می کنند، اما کمی با دویماج تبریزی متفاوت است. تبریزی ها این غذا را با نان خشک تبریزی، پنیر محلی، کره، سبزی خوردن یعنی تره، جعفری، ترخون، پونه (توصیه می کنم پونه ی آن را بیشتر بریزید) و گردو درست می کنند. به عنوان یک نویسنده ی خوش خوراک به شما توصیه می کنم حتما و حتما طعم ناب این غذای خوشمزه و راحت رابچشید.

آش ماست

آش ماست یکی از خوشمزه ترین آش های تبریز است که از پیاز، عدس، برنج، سبزی آش، آب گوشت، سیب زمینی، ماست، نخود، لوبیا، کلم برگ و هویج تهیهمی شود. البته اگر به همین آش کمی رشته بزنید، تبدیل به آش کشک می شود که آن را به جای ماست، کشک می خورند.

آبگوشت دیزی سنگی

آبگوشت های تبریز از خوشمزه ترین آبگوشت های ایرانی است. اگر به تبریز آمدید، حتما در رستوران های سنتی این غذا را امتحان کنید. برای تهیه ی آن از گوشت گوسفندی، دنبه، پیاز، لپه (اما امروزه اکثرا از نخود استفاده می کنند)، سیب زمینی، گوجه فرنگی و رب گوجه فرنگی استفاده می شود.

download (1).jpg

آش شیله عدس

شیله هم مثل شوربا از غذاهای قدیمی تبریز است که امروزه کمتر کسی می پزد. بلغور، برنج، پیاز، عدس، رب گوجه فرنگی و نوعی سبزی محلی به نام <<کالش>> مواد تشکیل دهنده ی این غذای خوشمزه است.

آش کلم قمری (داش کلم آشی)

آش کلم قمری هم جزو آن دسته آش هایی است که مخصوص خود تبریز است و در هیچ شهر دیگری نمی توانید پیدا کنید. این آش از کلم قمری، پیاز، لپه، بلغور، برنج، تره، جعفری، سبزی دیگری به نام کروز، گوجه فرنگی، رب گوجه فرنگی و فلفل تهیه می شود و برای تزئین نعناع خشک به آن اضافه می کنند. اما بعضی از قدیمی های تبریز در آش کلم قمری کشک هم می ریزند.

دلمه برگ مو (یپراخ دلماسی)

دلمه ی برگ مو یکی از پیش غذاهای مجلسی و اصیل تبریزی است. برای تهیه ی این دلمه از بلغور، برنج، لپه، روغن حیوانی (ساری یاغ)، پیاز سرخ کردهو سبزی دلمه (شوید، مرزه، تره) استفاده می شود.

طرز تهیه دلمه برگ مو

باید لپه و برنج رو از قبل خیس بدیم. پیازها رو نگینی خرد میکنیم و در مقداری روغن به همراه زردچوب تفت میدیم. کمی که سبک شد و رنگش طلایی شد گوشت رو اضافه میکنیم و روی حرارت ملایم تفتش میدیم. برنج و لپه ها رو هم جداگونه میپزیم. البته باید مراقب باشیم که برنج رو کمی دون برداریم و لپه هم کامل بپزه ولی له نشه.

سبزی خرد شده رو به گوشت در حال تفت اضافه میکنیم و نمک و فلفل هم میزنیم. در نهایت لپه و برنج رو هم اضافه میکنیم و از روی شعله بر میداریم.

کف قابلمه ای که مد نظرمون هست رو چند تا برگ مو پهن میکنیم که دلمه ها نسوزه.

مراحل پیچیدن برگ مو

برای پیچیدن دلمه ها روشهای مختلفی وجود داره که مرسوم ترینشون بقچه ای هست و رولی. اگر برگهایی که استفاده میکنین تازه هست باید دو سه دقیقه ای در آب جوش بجوشه تا نرم بشه و موقع پیچیدن نشکنه(البته من نجوشوندم) برگها رو که آماده کردین، پهن کنین و مواد رو داخلش بریزین و بپیچیدش.

برگ مو رو به پشت پهن میکنیم و یک قاشق از مواد دلمه که آماده کردیم روش میریزیم. اگه برگ مو تون کوچیک بود میتونید از دوتا برگ روی هم استفاده کنید که مواد بیرون نریزه.

دو قسمت پایینی برگ رو روی مواد میذاریم. بعد هم از دو سمت کناری برگ رو به داخل خم میکنیم که کاملا روی مواد رو بگیره.

شوربای تره (سوزی شورباسی)

شوربا یکی از قدیمی ترین غذاهای تبریز است و امروزه کمتر در سفره های اهالی این شهر دیده می شود. در گذشته اهل تبریز و حتی شهرهای دیگر شوربا را به شکل های مختلف می پختند و شاید بتوان گفت دستور مشخصی برای درست کردن آن وجود ندارد و هر کسی با توجه به آنچه که در خانه داشت، این غذا را درست می کرد. یکی از مشهورترین شورباها شوربای تره است. برای درست کردن این شوربا به تره، سیب زمینی، گوجه فرنگی، روغن (ترجیحا روغن حیوانی یا به زبان ترکی ساری یاغ)، تخم مرغ، رب گوجه فرنگی و ادویه نیاز دارید.

آش میوه

اهالی تبریز آش های متنوعی درست می کنند و شاید در هر محله ای، تعبیر آن ها از آش میوه کمی متفاوت باشد. اما اغلب مردم برای تهیه این غذا از نخود، لوبیا، آلو، آلوچه، زردآلو، آلبالو، زغال اخته، هویج، کلم برگ، پیاز، رشته ی آشی، رب، گوجه فرنگی و تره و جعفری استفاده می کنند. سرکه را هم به عنوان چاشنی در آخر به آش اضافه می کنند. کسانی که مثل من عاشق طعم ترش و ملس هستند، اگر یک بار این آش را میل کنند،عاشق آن می شوند.

آش گوجه فرنگی (آش آبغوره)

از دیگر آش های بسیار خوشمزه و خوش رنگ تبریزی آش گوجه فرنگی است. تنها فرق آش گوجه فرنگی و آش آبغوره در میزان گوجه فرنگی به کار رفته در پخت آن است. برای تهیه ی این آش از لوبیا چیتی یا لوبیا چشم بلبلی، بلغور، برنج، پیاز داغ، گوجه فرنگی به مقدار زیاد، تره و جعفری استفاده می کنند. برای طعم دار کردن آن از غوره یا آبغوره استفاده می کنند.

آش اوماج

تبریزی ها معمولا آش اوماج را زمستان ها می پزند که برای سرما خوردگی بسیار مفید است. برای تهیه ی آش اوماج از پیاز فراوان، عدس، رشته یا اوماج (برای تهیه اوماج آرد را خمیر کرده و سپس آن را رنده می کنند)، ریحان، مرزه، تره، فلفل و زردچوبه استفاده می کنند.

منبع: my23.food.blog

اموزش پخت پاته پنیر و گوشت گوسفند

طرز تهیه کوفته سوبلی ایتالیایی

طرز تهیه سیب زمینی سرخ کرده کم کالری به سبک فرانسوی ها

ها ,کوفته ,آش ,هم ,گوشت ,ی ,می کنند ,گوجه فرنگی ,کوفته ها ,را به ,برای تهیه

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
motaharischool ghabchoubis unitcomteb babycradle10 miadgahman storebest buyebook novingerafik asconpunkmi