برای درست کردن خوراک سیرابی ابتدا سیرابی را تمیز کنید برای تمیز کردن سیرابی باید آن را با کمک چاقو و یا قیچی به ۴ قسمت برش بزنید سپس مقداری آب در قابلمه بریزید و بعد از اینکه آب به دمای جوش رسید حرارت شعله گاز را کم و یا خاموش کنید سپس هر تکه از سیرابی را در آب داغ بریزید و درب قابلمه را به مدت ۱ دقیقه روی قابلمه قرار دهید و سیرابی را بلافاصله از قابلمه خارج کنید. توجه داشته باشید که اگر سیرابی به مدت زیادی در آب جوش بماند پخته می شود و نمی توانید آن را تمیز کنید.

Ugrave;†Oslash;ordf;Ucirc;ŒOslash;not;Ugrave; Oslash;ordf;Oslash;micro;Ugrave;ˆUcirc;ŒOslash;plusmn;Ucirc;Œ Oslash;uml;Oslash;plusmn;Oslash;sect;Ucirc;Œ Oslash;middot;Oslash;plusmn;Oslash;sup2; Oslash;ordf;Ugrave;Ucirc;ŒUgrave; Oslash;sup3;Ucirc;ŒOslash;plusmn;Oslash;sect;Oslash;uml;Ucirc;Œ Oslash;uml;Oslash;sect; Oslash;sup1;Oslash;macr;Oslash;sup3;

در مرحله بعدی طرز تهیه سیرابی برای تمیز کردن سیرابی ابتدا با کمک فرد دیگری دو طرف سیرابی را محکم بکشید تا به خوبی صاف شود سپس با کمک چاقو به صورت رفت و برگشت روی سیرابی را خراش دهید تا ذرات زردی از روی سیرابی جدا شود و رنگ آن به صورت سفید مایل به صورتی تبدیل شود.

اگر سیرابی تمیز نشد دوباره آن را به مدت ۱ تا ۲ دقیقه در آب جوش قرار دهید و دوباره سیرابی را به روشی که گفته شد تمیز کنید سپس تکه های سیرابی را در آب سرد بریزید و آن ها را به خوبی بشویید قسمت داخلی سیرابی را با کمک دست به خوبی تمیز کنید و ذرات چربی درون سیرابی را اگر رنگی به جز رنگ سفید دارند با کمک دست بکنید و سیرابی را به مدت چند بار بشویید تا به خوبی تمیز شود.

قسمت صورتی رنگ سیرابی که دارای بافت نرمی است با کمک دست به خوبی تمیز کنید و قسمت زرد رنگ سیرابی را هم با کمک چاقو به خوبی تمیز کنید این قسمت را باید با حوصله و به خوبی تمیز کنید سپس سیرابی را به صورت تکه های کوچکتری برش دهید.

در قابلمه مناسبی مقداری آب به اندازه ای که روی سیرابی را بگیرد بریزید و تکه های سیرابی را در قابلمه بریزید سپس پیاز را به صورت نگینی خرد کنید و سیر را هم به صورت خلالی خرد کنید سپس نمک و زردچوبه را به سیرابی اضافه کنید و حرارت گاز را روی شعله ملایم قرار دهید و اجازه دهید تا سیرابی به خوبی نرم شود و بپزد.

مواد لازم

پیاز کوچک : ۱ عدد

سیرابی و شیردان گوسفند : ۱ دست

سیر : ۲ حبه

نمک : به میزان لازم

زردچوبه : به میزان لازم

▪ نکات

سیرابی را معمولا ابتدا تمیز میکنند و سپس می فروشند ولی بهتر است شما در منزل آن را به خوبی تمیز کنید و سپس سیرابی را بپزید.

سیرابی را بهتر است با کمک فرچه پلاستیکی به خوبی بشویید و سپس سیرابی را با کمک قیچی آشپزخانه به تکه های کوچکی برش دهید. توجه داشته باشید که در هنگام تمیز کردن سیرابی با کمک فرچه پلاستیکی نباید پرزهای سیرابی از بین بروند.

بهتر است برای پخت خوراک سیرابی از قابلمه مسی استفاده کنید همچنین می توانید سیرابی را در زودپز نیز بپزید.

سیرابی را بهتر است به صورت تازه تهیه کنید تا به راحتی تمیز شود.

می توانید از سیرابی گوساله نیز در پخت سیرابی استفاده کنید.

در هنگام خرید سیرابی توجه داشته باشید که نباید سیرابی بوی فاسد شدگی داشته باشد.

بهتر است سیرابی را در اواسط فصل بهار و یا در فصل تابستان تهیه کنید زیرا در این موقع از سال به دام علوفه تازه می دهند.

در صورت تمایل می توانید برای ایجاد طعم ایده آل سیرابی در انتهای پخت به سیرابی مقداری آلوچه خشک تفت داده شده اضافه کنید.

در طرز تهیه سیرابی می توانید برای خوشمزه تر شدن آن مقداری نخود به سیرابی اضافه کنید.

سیرابی سرشار از پروتئین و انواع ویتامین ها است. امیدواریم از طرز تهیه خوراک سیرابی در منزل نهایت لذت را برده باشید و بتوانید با کمک روش هایی که در این مطلب بیان شد سیرابی لذیذ و خوش طعمی را بپزید. سیرابی را می توانید بعد از پخته شدن به همراه آب لیمو و نان تازه میل کنید.

منبع: تک فارس

اموزش پخت پاته پنیر و گوشت گوسفند

طرز تهیه کوفته سوبلی ایتالیایی

طرز تهیه سیب زمینی سرخ کرده کم کالری به سبک فرانسوی ها

سیرابی ,تمیز ,سپس ,خوبی ,آب ,قابلمه ,سیرابی را ,با کمک ,به خوبی ,را به ,تمیز کنید ,توجه داشته باشید

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
leisuree sara-b10 keyvansarmadi7366 harmonikavird scanzee poshogatel backlinkjiffy mylovebaby interior-design