۱. استروگانف

آموزش پخت غذای حاضری برای آدم های خسته

اگر گوشت و مرغ پخته یا سرخ شده از غذای قبل باقی مانده، می توانید با آن استروگانف درست کنید. اول مقداری پیاز تفت دهید. بعد قطعه های مرغ یا گوشت را رشته رشته برش دهید و به همراه قارچ حلقه شده در پیاز تفت دهید. سپس در ظرف را بگذارید تا قارچ آب بیندازد. بعد از چند دقیقه می توانید کمی خامه اضافه کنید و غذا را سرو کنید.
۲. کوکوی گرد
آموزش پخت غذای حاضری برای آدم های خسته

کوکو را با هر چیزی می توان درست کرد. اگر سیب زمینی پخته، سبزیجات پخته، مرغ، گوشت چرخ شده، تن ماهی یا مواد این چنینی از روزهای گذشته باقی مانده، می توانید آنها را خرد کنید، با کمی تخم مرغ، ادویه و به مقدار لازم آرد مخلوط کنید و در تابه پهن کنید. می توانید این مواد را قلقلی کنید و به همراه مقداری سس گوجه در قابلمه بگذارید تا بپزد.

۳. سوپ سبزیجات
آموزش پخت غذای حاضری برای آدم های خسته

اردورهای باقی مانده از شب بسیار برای پختن سوپ مناسب است؛ نخودفرنگی، ذرت، کدو یا هویج پخته. کافی است مقداری پیاز تفت دهید، این مواد را به آن اضافه کنید و آب مرغی که از پختن مرغ شب قبل باقی مانده را روی آن بریزید. می توانید با کمی تردیلا و جعفری سوپتان را تزئین کنید.

۴. خوراک ها
آموزش پخت غذای حاضری برای آدم های خسته

بیشتر وقت ها مرغ یا گوشت خوراک یا خورش تمام می شود و فقط کمی از مواد آن باقی می ماند. در این صورت می توانید مواد خوراک را در تابه بریزید تا آبش تمام شود و به شکل یک سس دربیاید. سپس می توانید یک تکه مرغ را سرخ یا کباب كرده و به همراه این سس خوشمزه سرو کنید.

۵. خوراک نان تست
آموزش پخت غذای حاضری برای آدم های خسته

اگر نان باگت یا نان تست از شب پیش باقی مانده، می توانید آنها را حلقه حلقه کنید و در فر یا توستر برشته کنید. سپس اگر گوشت یا مرغ باقی مانده دارید، می توانید آن را در رب گوجه فرنگی تفت دهید و روی نان ها بریزید. خورش یا خوراک های دیگر را هم می توانید با این نان ها سرو کنید.

۶. شیربرنج
آموزش پخت غذای حاضری برای آدم های خسته

همیشه در مهمانی ها چلو اضافه می ماند. شما می توانید با این چلوها شیربرنج درست کنید. برنج کته برای این کار بهتر است اما می توانید شیربرنج را با برنج دمی هم درست کنید. برای اینکه شیربرنج خوشمزه تر شود از شب قبل تاحدی شیر روی آن بریزید که یک سانتی متر بالای سطح برنج قرار گیرد. سپس برنج را روی گاز بگذارید. وقتی برنج کاملا باز شد، مقداری شکر و گلاب به آن اضافه کنید.

۷. سالاد
آموزش پخت غذای حاضری برای آدم های خسته

مرغ پخته، پنیر پیتزا، ذرت، گوجه، خیارشور، سبزیجات پخته، نان، سیب زمینی و تمام باقی مانده های غذا را می توانید با کمی سلیقه به یک سالاد خوشمزه تبدیل کنید. کافی است مقداری کاهو خرد کنید، کمی روغن زیتون و آبلیمو یا سرکه به آن اضافه و باقی مواد را با آن مخلوط کنید.

۸. ساندویچ
آموزش پخت غذای حاضری برای آدم های خسته

حتی اگر خوراک مرغ یا گوشت، مایه ماکارونی یا حتی خورش باقی مانده، شما می توانید با کمی خلاقیت یک ساندویچ خوشمزه با آن درست کنید. کافی است گوشت ها را جدا کنید و کمی تفت دهید. سپس می توانید به همراه کمی خیارشور، کلم و گوجه فرنگی در نان باگت بگذارید و میل کنید.

۹. سمبوسه
آموزش پخت غذای حاضری برای آدم های خسته

تن ماهی، سوسیس، سیب زمینی پخته یا حتی گوشت چرخ شده برای تبدیل شدن به مایه سمبوسه عالی هستند. می توانید آنها را با کمی تره و جعفری تازه و کمی شیره تمبرهندی تفت دهید و لای نان بپیچید. اگر نان ها را در روغن زیاد سرخ کنید، یک سمبوسه عالی خواهید داشت.

۱۰. سوسیس و سیب زمینی
آموزش پخت غذای حاضری برای آدم های خسته

اگر فست فود داشتید و چیزی باقی مانده، می توانید مقداری سوسیس سرخ شده را خرد کنید و به همراه رب گوجه، فلفل دلمه ای و گوجه تفت دهید. اگر سیب زمینی سرخ شده هم داشتید به آن اضافه کنید و تفت دهید. اگر کمی جعفری یا ریحان هم به آن اضافه کنید غذای بسیار خوشمزه ای خواهید داشت.

۱۱. پاستا
آموزش پخت غذای حاضری برای آدم های خسته

به همراه باقی مانده غذاها، سس پاستا هم می توان درست کرد. کافی است گوجه، فلفل دلمه ای، کدو، مرغ، گوشت قلقلی، گوشت چرخ شده یا مواد غذایی دیگر را خرد و مخلوط کنید و روی ماکارونی پخته بریزید. می توانید از سس گوجه یا سس سفید برای مزه دار کردن آن استفاده کنید.

اموزش پخت پاته پنیر و گوشت گوسفند

طرز تهیه کوفته سوبلی ایتالیایی

طرز تهیه سیب زمینی سرخ کرده کم کالری به سبک فرانسوی ها

توانید ,کمی ,باقی ,گوشت ,تفت ,مرغ ,می توانید ,کنید و ,تفت دهید ,به همراه ,توانید با

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
khaton123 boshegan baranjon4 namayetc shircontrollpnumatic xx-lover-xx zahrakhalafi