مواد لازمبراونی با سس شکلاتبراونی با سس شکلات

براونی با سس شکلات


کره frac12; پیمانه
شکلات کم شیرین 240 گرم
شکر frac12; 1 پیمانه
تخم مرغ 4 عدد بزرگ
وانیل خالص 1 قاشق چایخوری
آرد frac34; پیمانه
نمک frac12; قاشق چایخوری

براونی

طرز تهیه براونی با سس شکلات


فر را با دمای 175 درجه سانتیگراد روشن می کنیم تا گرم شود. کمی کره را داخل ظرف مناسب فر می مالیم تا چرب شود. کاغذ شیرینی پزی را کف ظرف پهن می کنیم به طوری که از هر طرف آن به اندازه 2.5 سانتیمتر بالا بیاید. ظرف آماده شده را کنار می گذاریم. یک قابلمه بزرگ را پر از آب می کنیم و آن را روی حرارت می گذاریم تا به جوش آید. شکلات و کره را داخل یک بشقاب مناسب می ریزیم و آن بشقاب را روی قابلمه آب در حال جوشیدن قرار می دهیم تا با حرارت آب در حال جوش، شکلات و کره کاملاً ذوب شود که حدوداً 7 دقیقه طول می کشد. سپس آن را از روی حرارت برداشته و به مدت 10 الی 15 دقیقه در دمای اتاق می گذاریم.
شکر را داخل مخلوط کره و شکلات می ریزیم و آنها را با هم مخلوط می کنیم تا مواد یکدست شوند. سپس تخم مرغ ها را یکی یکی اضافه کرده و پس از اضافه کردن هرتخم مرغ، مواد را کاملاً مخلوط می کنیم. پس از اینکه تمامتخم مرغها را اضافه کردیم، وانیل را اضافه کرده مخلوط می کنیم و سپس آرد و نمک را به آرامی اضافه می نماییم.
مایه را داخل قالبی که از قبل آماده کرده ایم ریخته و روی سطح آن را صاف می کنیم. سپس آن را به مدت 40 الی 45 دقیقه داخل فر داغ می گذاریم تا بپزد و اگر خلال دندانی داخل آن فرو کنیم فقط مقدار کمی از مواد به آن بچسبد. سپس آن را از فر خارج کرده و می گذاریم تا خنک شود.
با یک چاقو دور کیک را از ظرف جدا می کنیم و با کمک کاغذ کف ظرف، آن را از ظرف فر خارج کرده و به قطعات 5 سانتیمتری برش می دهیم. می توانید این براونی را به همراه سس شکلات و بستنی سرو نماییم. در صورت تمایل می توانید این نوع براونی را تا 3 روز در یک ظرف در بسته داخل یخچال نگهداری نمایید.

براونی با سس شکلات

نکات تکمیلی در مورد براونی با سس شکلات

براونی با سس شکلات جزوکیک و شیرینی - انواع کیکمیباشد
زمان آماده سازی مواد اولیه و مایحتاج آن حدودا30دقیقه
و زمان پخت و انتظار آن در حدود45دقیقهمیباشد .
براونی با سس شکلات را می توانید در وعدهمیان وعده - دسر -سرو کنید .
توجه نمایید مقدار مواد اولیه و دستور تهیه برای10 نفرمناسب میباشد .

منبع: طعم خوب

اموزش پخت پاته پنیر و گوشت گوسفند

طرز تهیه کوفته سوبلی ایتالیایی

طرز تهیه سیب زمینی سرخ کرده کم کالری به سبک فرانسوی ها

شکلات ,کنیم ,سس ,براونی ,داخل ,ظرف ,می کنیم ,سس شکلات ,با سس ,آن را ,براونی با

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
gooodlife solhesadra2019 jorabafzayeshghad newferdosi daryacomputerin parssazehco sequindh kavirplusinot nducenchlormers sizemskinclinic